Byli jsme na konferenci „Chytrá a zdravá doprava ve městech“

S kolegy z MOBILBOARDU jsme se v Plzni zúčastnili dalšího ročníku mezinárodní konference Chytrá a zdravá městská veřejná doprava.

Byli jsme na konferenci „Chytrá a zdravá doprava ve městech“

S kolegy z MOBILBOARDU jsme se zúčastnili dalšího ročníku mezinárodní konference Chytrá a zdravá městská veřejná doprava, který proběhl 4.- 5.4.2017 v Plzni.

Letošní ročník konference se zabýval tématem mobility jako služby. Jedná se o propojení veřejné dopravy s individuální dopravou na kole, pěšky – zkrátka jinými způsoby než autem.

Dopravci se snaží zpříjemnit a zjednodušit cestování městskou dopravou, aby byla pro všechny pohodlná a omezilo se používání osobních automobilů. Jelikož vše souvisí s dopravní infrastrukturou, přestupními uzly na různé druhy dopravy – MHD, vlaky, metro atd., je velmi důležité jak města budou podporovat výstavbu těchto terminálů, parkovišť a napojení například na cyklostezky.

Trendem dopravců je péče o zákazníka = cestujícího a komunikace s ním všemi směry, zejména přes sociální sítě. Zdůrazněn byl vliv telefonů v rukou cestujících -jsou vyvíjeny mobilní aplikace pro zjednodušení cestování a orientaci v jízdních řádech. Wi-Fi v dopravě je již samozřejmostí, zejména v zahraničí.

Přednášející z Dopravní společnosti v Bruselu dokonce zmínil význam reklamy na vozech MHD, na zastávkách a v metru. Reklamní plochy zpestřují cestování, poutají pozornost a krátí čas v čekacích prostorech pro cestující.