K létu patří dálnice a reklama na autobusech

Pohyblivé billboardy na dálkových linkách rozehrávají svou show

K létu patří dálnice a reklama na autobusech

Dovolenková sezóna odstartovala a přináší s sebou nové marketingové výzvy. Hustý provoz na dálnicích a silnicích I. třídy, kolony nedočkavých motoristů mířících za dovolenou či turistikou, dopravní zácpy. To se přímo nabízí jako jedinečná příležitost pro venkovní reklamu na dálkových autobusech RegioJet, FlixBus nebo Arriva Express.

Statické billboardy na dálnicích nehledejte

Klasické billboardy v prostoru dálnic a rychlostních silnic už nějaký čas zažívají svůj reklamní útlum. Iniciativa měst a krajů v boji s reklamním smogem nepolevuje, naopak je stále intenzívnější, což výrazně redukuje prostor pro standardní OOH reklamu (Out of Home).

Reklama v pohybu, skvělý media typ s vysokým účinkem

Každá potíž však má i své řešení a stává se impulzem pro nové příležitosti. Právě reklamní formát Back Board na vozech veřejné dopravy nabízí šikovnou alternativu outdoorových ploch podél silnic a dálnic. Díky své mobilitě je 14x účinnější než statické billboardy a přitahuje pozornost řidičů, spolujezdců i kolemjdoucích.

Back Board s kampaní Onio
Ukázka realizované kampaně na dálkových autobusech FlixBus

Dálkové autobusy zaručují reklamní zásah na kilometry daleko

MOBILBOARD dlouhodobě napříč Českem a Slovenskem zajišťuje reklamu na veřejné dopravě v síti MHD, příměstských a dálkových linek. Konkrétně dálkové vozy dopravce FlixBus a Arriva Express v tuzemsku nabízí zajímavé linky, které jsou na silnicích snadno identifikovatelné a nepřehlédnutelné. Ono totiž jet po rychlostní D1 a nepotkat dálkové autobusy je téměř nemožné!

Reklama na dálkových autobusech
Ukázka kampaně na dálkových vozech Arriva Express

Mobilita je klíčem k úspěchu

Nespornou výhodou dálkových a turistických spojů je široký geografické přesah a zásah uvnitř nejvíce frekventovaných silničních tahů. Která jiná reklama dokáže „nenásilnou formou“ působit na publikum, napříč regiony, opakovaně během dne a aniž by kohokoliv obtěžovala? Přesně to reklama na vozech veřejné hromadné dopravy umí dokonale, a proto se těší oblibě.

Jaf Holz kampaň na dálkových busech
Pohyblivá reklama pro klienta Jaf Holz

Chcete se dozvědět více o výhodách reklamy na dálkových autobusech? Mrkněte ZDE. Zajímat by Vás mohly také MOBILBOARD výzkumy, které studují a potvrzují efektivitu reklamy v pohybu.